Prav pri starših, ki ste najbolj skrbni in si želite najmanj stresa in konfliktov, se pogosto pokaže težava z neposlušnostjo otrok.
Glavna težava je v tem, da svojo skrb, predanost in ljubezen usmerjate v napačne stvari.
Če boste vsaj košček svoje ljubeče starševske energije usmerili v to, da sledite SOS protokolu, bo vaša vzgoja veliko bolj uspešna in učinkovita.
SOS protokol je eden najbolj preprostih in učinkovitih receptov za vzgojo otrok, ki bo poskrbel, da se vaš trud poplača.
Z njim sam že 40 let dosegam, da me otroci ubogajo na prvo besedo – v le nekaj preprostih korakih ter brez drame in pregovarjanja.
Uporabite ga lahko z manj truda, časa in besed ter dosežete izjemne rezultate.
Ne skrbite. Še vedno boste upoštevali otroka, njegove potrebe, občutke, situacijo. Vseeno pa boste dosledni in svoje izpeljali do konca.
Sistem, s katerim nikoli več ne boste oklevali v vzgojni situaciji, ker boste točno vedeli, kako biti sorazmerni, dosledni in učinkoviti pri ukrepanju.
Tudi najbolj sočutni, ljubeči in skrbni starši boste dobili moč ukrepati in biti odločni pri vzgoji.
Na tak način delujete v skladu z otrokovimi potrebami in zmožnostmi.
Otroku izkažete razumevanje, spoštovanje in sodelovanje, zato bo raje sodeloval z vami, ne boste se zdeli “ne fer” in “hudi zmaji”.
Hkrati pa ujamete vsako priložnost, da ga spodbudite in usmerite v vzorno vedenje, takrat ko ga je zmožen, in oblikujete boljše veščine zato, da boste lažje sodelovali v prihodnje (naslednjič ne bo opcije “ne zmore”).
V sklopu protokola boste dobili primerne odzive, ukrepe, oblike pomoči in spodbud, ki jih boste uporabili glede na potek dogodka in okoliščine, ki so do dogodka pripeljale.
Popolnoma opremljeni boste za to, da prenovite svoje družinske dinamike v veliko bolj sodelovalne in obojestransko odzivne – že v nekaj dneh.
Skratka, kadarkoli otrok ne uboga, ne opravi naročenega, lahko uporabite SOS protokol.
SOS protokol in še nekaj “posladkov” za uboganje boste odkrili v spletni šoli za starše Otrok ne uboga:
Spletna šola za starše Otrok ne uboga vsebuje glavni videodel tečaja, v katerem vam bom razložil SOS protokol korak za korakom.
Tam boste prav tako odkrili še 7 ključnih spretnosti za doseganje uboganja otroka. Videodel je razdeljen na 5 sklopov in 38 krajših videoepizod.
Vso teorijo podkrepim s 14 primeri iz prakse, nekaj iz osebne prakse, nekaj pa z odgovori na konkretna vprašanja staršev o neubogljivosti in sodelovanju z otroki.
Prejeli boste tudi delovni zvezek s plonkcem protokola in 13 praktičnih vaj za lahkotno doseganje uboganja in sodelovanja.
Končno se boste lahko pogumno in brez strahu lotili ukrepanja v kritičnih situacijah.
Ne boste več:
Ukrepanje bo dobilo glavo in rep ter bo veliko bolj smiselno, tako za vas kot za otroka.
S takšnim sistemom otrok vedno bolj spoštuje vaše odločitve in ukrepe ter ugotavlja, da vas je treba upoštevati, da ima cela stvar nek smisel.
Dosezite sodelovanje in uboganje, a brez zatiranja, čustvenih ran, kuhanja mule in prizadetih čustev.
Protokol boste lahko tudi natisnili in se nanj obračali kadarkoli – lahko ga imate nalepljenega na hladilnikuali prepognjenega v denarnici.
SOS protokol je sicer tako preprost, da si ga boste zapomnili zelo hitro in zvadili zadevo v praksi tako, da bo zelo hitro šlo kot po maslu.
Vsebino spletne šole za starše boste prejeli v celoti po nakupu. Ne boste potrebovali dostopa do Zooma ali kakršnekoli aplikacije – vse posnetke si boste lahko ogledali kjerkoli in kadarkoli boste želeli.
Razdeljena je v 5 praktičnih sklopov:
Prejeli boste tudi praktičen delovni zvezek s 13 praktičnimi vajami v PDFobliki, ki vam bo pomagal, da boste nasvete iz šole za starše prenesli v prakso in jih prilagodili vašim otrokom. Zvezek si boste lahko natisnili ali izpolnili digitalno različico.
Če morate vse ponavljati stokrat, kot pokvarjena plošča, če vas otroci “ne slišijo” ali bolje rečeno – nočejo slišati in vas ne ubogajo (sploh takrat, ko je nujno), vam lahko pomagam.
Če se prepoznate v kateri od spodnjih situacij, boste v njej zagotovo našli rešitev za svoje težave:
Vem, da sta današnji ritem in način življenja staršev precej drugačna in bolj intenzivna kot včasih.
Zato sem šolo za starše zasnoval tako, da jo bodo lahko tudi najbolj zaposleni starši zlahka vključili v svoj zapolnjeni urnik:
Tudi, če bi radi nasvete poslušali, medtem ko počnete nekaj drugega (med čiščenjem, pospravljanjem, sprehodom ali vožnjo v službo), vam to omogoča naša šola za starše.